Zwycięstwo z GKS-em

W rozgrywanym w sobotę na Fair Play Arenie meczu dziewiątej kolejki grupy wschodniej IV ligi dolnośląskiej, Polonia wygrała z GKS-em Mirków 4:2.

Spotkanie od początku było wyrównane, ale to Polonia w 18. minucie wyszła na prowadzenie. Faulowany w szesnastce był Kamil Ramiączek i sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Jakub Czternastek. Dwadzieścia minut później to nasz zawodnik faulował w polu karnym i piłkę na jedenastym metrze ustawił gracz z Mirkowa. Bramkarz Polonii Łukasz Iwaszków wyczuł jednak intencje strzelca i obronił jedenastkę. Na przerwę schodziliśmy więc z jednobramkowym prowadzeniem.

Zaraz po zmianie stron zadaliśmy przyjezdnym dwa ciosy. W 51. minucie gola strzelił Kamil Ramiączek, a dwie minuty później zanotował asystę, wystawiając piłkę do Adriana Puchały, a ten technicznym strzałem umieścił ją w siatce.

Przy rezultacie 3:0 inicjatywę zaczął przejmować GKS, co zaowocowało dla nich dwoma bramkami w końcówce – w 88. i 91. minucie. Chwilę później jednak Ramiączek pozbawił naszych przeciwników złudzeń na korzystny rezultat, przeprowadzając indywidualną akcję, którą sfinalizował celnym strzałem, ustalając wynik meczu.

W barwach Polonii na boisku pojawiło się dziewięciu młodzieżowców – w tym aż sześciu wychowanków!

Skład Polonii: Iwaszków – A. Miazgowski (85. Łoposzko), Czarnecki, Jurga, Marduła – Goździewski (46. Belica), Wawrzykowski (78. Falfura), Czternastek, Ramiączek, Możdrzech (64. Ulatowski) – R. Miazgowski (46. Puchała)
Rezerwa: Paszkowski, Wojtasik

6 października 2018, 20:02