Święto dziecięcego futbolu w Trzebnicy

 

W sobotę 3 lutego w gminnej hali przy ulicy Kościelnej odbył się turniej piłki nożnej żaków POLONIA POS-BET CUP o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy, który osobiście wręczył trofea młodym adeptom futbolu.

 

Silnie obsadzony turniej był zorganizowany przez Gminę Trzebnica i TSSR Polonię, w kooperacji z Gminnym Centrum Kultury i Sportu oraz firmą Pro-Turnieje, przy wsparciu sponsorów, czyli firm: POS-BET, Klimwent, Euro-System oraz Saller Polska.

Do Trzebnicy przyjechało dziewięć drużyn – Śląsk Wrocław, AP Free Kids Zawonia, Stal Brzeg, Energetyk Siechnice, Lechia Dzierżoniów, Bór Oborniki Śląskie, Parasol Wrocław, MKP Wołów i Młoda Polonia Wrocław, a dwie kolejne wystawili gospodarze, czyli Polonia Trzebnica. Pierwsza trenowana przez Pawła Kapinosa dotarła aż do finału, gdzie musiała uznać wyższość Parasola Wrocław, który został triumfatorem zmagań. Wcześniej młodzi trzebniczanie pokonali w półfinale Śląsk Wrocław. Z kolei drugi zespół Polonii prowadzony przez Joannę Bugajską zakończył rywalizację na szóstym miejscu. Najniższy stopień podium wywalczył natomiast Energetyk Siechnice.

Zawody przyciągnęły na halę licznie przybyłych rodziców, kibiców i sympatyków piłki nożnej w wykonaniu dziecięcym, którzy zgodnie chwalili organizację i całą otoczkę. Wtórowali im trenerzy biorących udział zespołów, mówiąc, że na tak dobrym turnieju jeszcze nie byli.

Duże uznanie budziła również pula nagród, które po zakończeniu meczów wręczali Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, prezes Polonii Trzebnica Kamil Kwaśniak oraz prezes firmy POS-BET Robert Wojtasik.

- Jestem pełen podziwu dla młodych zawodników, którzy dziś toczyli pasjonujące pojedynki. Szczególnie gratuluję naszym małym futbolistom, za ich olbrzymie zaangażowanie i osiągnięte wyniki. W każdym z rozegranych meczy widać było postępy, które regularnie czynią na drodze do swoich profesjonalnych karier – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: - Wspólnie z prezesem Kamilem Kwaśniakiem postanowiliśmy budować ten klub na wychowankach, rozwijając grupy szkolenia udało się doprowadzić do sytuacji, w której ponad 300 dzieci trenuje na co dzień w Polonii Trzebnica. To wielki wynik, który bez wątpienia zaprocentuje w przyszłości. Dziękuję również panu Robertowi Wojtasikowi, właścicielowi firmy POST-BET za wsparcie i zaangażowanie w organizację dzisiejszego turnieju. 

 ZDJĘCIA Z TURNIEJU NA FACEBOOKU BURMISTRZA MARKA DŁUGOZIMY - KLIKNIJ

8 lutego 2018, 17:45