Polonia na AMO

W dniu 25.10.2018 siedmiu zawodników Polonii Trzebnica reprezentowało nasz klub w odbywającej się w Prusicach Mobilnej Akademii Młodych Orłów.

Przypomnijmy, czym jest Mobilna Akademia Młodych Orłów.

W lutym 2018, na konferencji w Warszawie, PZPN zaprezentował nowe projekty Departamentów Szkolenia oraz Grassroots, których celem ma być podniesienie świadomości oraz jakości piłkarskiej edukacji. Jednym z trzech nowym projektów, które skoncentrowane są na szkoleniu jest Mobilna Akademia Młodych Orłów.

„Na każde województwo będzie dwóch trenerów, wspartych w pełni wyposażonym w piłkarski sprzęt autem będą trzy dni w tygodniu spędzać w trasie. – Prawdziwy trener inspiruje nie tylko zawodników, ale też swoich kolegów po fachu – mówiła Magdalena Urbańska, Dyrektor Departamentu Grassroots PZPN. – Te zespoły trenerskie będą nie tylko identyfikowały lokalne talenty, ale też służyły kształceniu trenerów. Będą mieli jednolity program, nauczali najnowszych trendów szkoleniowych oraz prowadzili praktyczne pokazy treningów. Rocznie wizyt ma być 1920 w całym kraju, w każdym powiecie przynajmniej dwa razy na dwanaście miesięcy.”

Bądźcie czujni,na kolejnych edycjach szanse może dostać każdy wyróżniający się zawodnik z roczników 2008/2009 oraz 2006/2007 .

 

29 października 2018, 20:05