Pierwsza wyjazdowa porażka w lidze

W sobotnim meczu dwunastej kolejki grupy wschodniej IV ligi dolnośląskiej Polonia przegrała na wyjeździe z Sokołem Marcinkowice 0:4.

Gospodarze wyszli na boisko jak po swoje i już w 6. minucie objęli prowadzenie. Polonia starała się konstruować akcje, ale biła głową w mur. Sokół natomiast świetnie kontrował i w pierwszej połowie strzelił nam jeszcze dwa gole.

Po zmianie stron obraz gry znacząco się nie zmienił, ale byliśmy bardziej skoncentrowani w obronie. Mimo to gospodarze mieli rzut karny, ale Łukasz Iwaszków go obronił. Chwilę później mieliśmy bliźniaczą sytuację pod przeciwną bramką, gdzie piłkę na jedenastym metrze ustawił Kacper Belica, ale golkiper Marcinkowic wyczuł jego intencje i po szybkim wznowieniu akcji jego koledzy przeprowadzili kolejny kontratak i pozbawili nas szans na korzystny rezultat, ustalając wynik na 4:0.

Była to pierwsza porażka naszego zespołu w tym sezonie w IV lidze podczas meczu rozgrywanego na wyjeździe. Pozostałe trzy takie starcia wygraliśmy.

27 października 2018, 17:52