Górnik skuteczniejszy

W rozgrywanym w sobotę na Fair Play Arenie meczu trzynastej kolejki grupy wschodniej IV ligi dolnośląskiej Polonia przegrała z Górnikiem Wałbrzych 0:1.

Nasz zespół – znając siłę rażenia Górnika – obrał na to spotkanie nieco bardziej defensywną taktykę. I długo przynosiła ona oczekiwany rezultat. Goście atakowali, ale nie byli w stanie sforsować naszej obrony i pokonać dobrze dziś dysponowanego Krystiana Paszkowskiego. Na przerwę zawodnicy schodzili przy rezultacie bezbramkowym.

Po zmianie stron gra długo wyglądała podobnie jak w pierwszej połowie. W 65. minucie po wrzutce w pole karne i strzale głową, Górnik zdołał jednak objąć prowadzenie.

Po tym Polonia ruszyła do ataku i stwarzała sobie sporo dogodnych okazji. Najlepszą mieliśmy w okolicach 80. minuty, kiedy w polu karnym faulowany był Kamil Ramiączek. Do ustawionej na wapnie piłki podszedł Adrian Puchała, ale niestety trafił z jedenastu metrów w poprzeczkę. Po tym dalej nacieraliśmy, ale nic nie chciało wpaść do siatki i po końcowym gwizdku to przyjezdni cieszyli się z wygranej.

Skład Polonii: Paszkowski – Kotyla, Jurga, Kapusz (70. Ulatowski), Czarnecki – Możdrzech, Wawrzykowski, Puchała, Belica (75. R. Miazgowski), A. Miazgowski – Ramiączek (82. Goździewski)
Rezerwa: Iwaszków, Falfura, Wojtasik, Szandrocho

3 listopada 2018, 17:30