Herb Gminy Trzebnica Herb GKS Polonia
GMINNY KLUB SPORTOWY POLONIA TRZEBNICA
PRZEZ POLONIĘ DO EKSTRAKLASY

Wysoka wygrana Polonii!

GKS POLONIA Trzebnica - UKS PLON Gądkowice. 13:1 (7:0)
 
W minioną sobotę na Fair Play Arenie wszyscy kibice byli świadkami niesamowitego widowiska, które chyba przejdzie do historii klubu. Polonia odniosła rekordowe zwycięstwo, pokonując drużynę PLON Gądkowice w imponującym rozmiarze 13 do 1. To spotkanie było pokazem pełnej dominacji i kontroli nad meczem.
 
Pierwsza połowa
 
Już od pierwszych minut Polonia przejęła inicjatywę, a Grzegorz Rajetr okazał się prawdziwym bohaterem i katem przyjezdnych tego dnia. Już w 11. minucie otworzył wynik meczu, a jego skuteczność na boisku, jak się później okazało, była niesamowita. Szczególnej urody był gol strzelony na 4:0 kiedy po dograniu z prawej strony od swojego imiennika Grzegorz Mazurka, efektownym strzałem z woleja umieścił piłkę w siatce obok bezradnie interweniującego bramkarza gości. Chwilę później na listę strzelców wpisał się rozgrywający dobry mecz „Kiki” – Konrad Kątny. O bramce strzelonej przez Grzegorz Rajtera na 6 do 0 powiedzieć, że efektowna to jak nie powiedzieć nic. Przyjęcie piłki na własnej połowie i strzał z ponad 60 m to był majstersztyk. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 7:0 dla Polonii, z czego aż 4 bramki były autorstwa Rajetra.
 
Druga połowa
 
Po przerwie Polonia nie zwolniła tempa. Kolejne bramki padały jedna za drugą, a Grzegorz Rajetr kontynuował swój strzelecki festiwal, dodając kolejne trzy bramki do swojego dorobku. Łącznie Rajetr strzelił aż 7 bramek, co stanowi chyba nowy rekord w historii klubu. Warto odnotować, że swoją debiutancką bramkę zdobył Marcin Nowak, wychowanek klubu, który został sfaulowany w polu karnym przez obrońcę Plonu i sam postanowił wymierzyć sprawiedliwość strzelając gola z rzutu karnego.
Pełna dominacja
Polonia przez cały mecz kontrolowała każdą strefę boiska. Dobra gra defensywna, precyzyjne podania i niesamowita skuteczność w ataku sprawiły, że drużyna PLONU nie miała szans na odwrócenie losów spotkania. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Grzegorz Mazurek, Daniel Łuczak pokonując bramkarza dwukrotnie i Paweł Sasin Jedyna bramka dla PLONU padła w końcówce meczu, będąc wynikiem błędu obrony Polonii.
Rekordowe zwycięstwo
 
To historyczne zwycięstwo 13:1 umacnia Polonię na 4 pozycji tabeli klasy Okręgowej. Taki wynik z pewnością zostanie zapamiętany na długo, a Grzegorz Rajetr zyskał miano bohatera tego sezonu i niewątpliwie przybliżył się do zdobycia korony króla strzelców klasy okręgowej mając już na swoim koncie już 37 zdobytych goli!
Gratulacje dla całej drużyny Polonii za niesamowity pokaz umiejętności i determinacji. Kibice na trybunach oraz przed ekranami z pewnością długo będą wspominać ten spektakularny mecz!
 
 
Cały mecz na kanale Telewizji Wzgórz Trzebnickich pod poniższym linkiem:
 
 
× Wyszukaj w serwisie