Herb Gminy Trzebnica Herb GKS Polonia
GMINNY KLUB SPORTOWY POLONIA TRZEBNICA
PRZEZ POLONIĘ DO EKSTRAKLASY

Podsumowanie zmian w Polonii

W dniu wczorajszym (31.08.) o północy "zamknęło się okno transferowe". Wiele klubów w naszej lidze dokonało licznych transferów z uwagi na obecny bardzo trudny sezon, gdyż IV ligę opuści aż 7-8 zespołów (reorganizacja rozgrywek, utworzenie od przyszłego sezonu jednej grupy 4 ligi na Dolnym Śląsku).
Pojawiło się wielu zawodników,którzy w przeszłości grali w wyższych ligach.
Przypomnijmy również, że w "naszej" grupie jest dwóch spadkowiczów z 3 ligi (Piast Żmigród i Foto Higiena Gać).
Żaden z zespołów nie chce na koniec sezonu znaleźć się w grupie klubów opuszczających ten poziom rozgrywek, więc postanowiło w mniejszym lub większym stopniu dokonać korekty w składzie (szczególnie aktywny był Słowianin Wolibórz oraz Polonia Świdnica), ale inne kluby również nie próżnowały.
Nasz klub GKS POLONIA Trzebnica, postawił na stabilizacji,co czyni od początku powstania.
Udało się utrzymać cały podstawowy skład, który praktycznie rozegrał 90% spotkań i zajął, wysokie 4 miejsce na koniec zeszłego sezonu.
Z zespołem rozstali się zawodnicy, którzy nie zaprezentowali odpowiedniego poziomu lub byli wypożyczeni do innych bądź z innych klubów, i tak kadrę opuścili:
 
➡️Andreii Rats
➡️Błażej Bojanowski
➡️Tomasz Bugajski
➡️Konrad Marciniak
➡️Kamil Wróbel
➡️Kacper Koziarz
➡️Patryk Maciołek
➡️Piotr Kotyla
➡️ Stanisław Andrzejczak
➡️ Dawid Matysik
 
Ich miejsce zajmą wychowankowie, oraz zawodnicy z rejonu Trzebnicy:
 
➡️Łukasz Krawiec
➡️Kamil Zawadzki (powrót po kontuzji)
➡️Jakub Szyjka (powrót po kontuzji)
➡️Marek Miziniak
➡️Patryk Sługocki
 
Do składu dołączyli również zawodnicy, "z zewnątrz":
 
➡️Kamil Sosna
➡️Karol Osiecki
➡️Jakub Bieliński
➡️Piotr Niewieściuk
 
ale to było niezbędne do uzupełnienia "ubytków".
 
Celem dalszego rozwoju, już na poziomie seniorskiej piłki z klubu zostali wypożyczeni m.in.
 
➡️Filip Kapinos
➡️Franciszek Podgórski
 
Są to "nasi" zawodnicy, którzy mieli by kłopot z regularnym graniem na poziomie IV ligi, więc mamy nadzieję, że po "ograniu się" w dorosłej piłce,wrócą przygotowani do reprezentowania naszych barw.
W kilku klubach doszło również do roszad w sztabach szkoleniowych i tu nasz klub "postawił" na profesjonalizm, doświadczenie i długoletni związek z klubem, zatrudniając w roli trenera seniorów Sławomira Kołodzieja oraz pozostały sztab, który wcześniej zaprezentowaliśmy.
Również w Akademii GKS-u, doszło do korekt m.in. nowym koordynatorem został Damian Szaciło, nastąpiły zmiany trenerów w grupach, ale o tym wszystkim poinformujemy w innym terminie,gdyż od września "pełna parą" ruszają zajęcia w akademii.
Mamy nadzieję, że te wszystkie działania pozwolą nadal rozwijać się NASZEMU klubowi, dzięki wsparciu właściciela spółki, Gminy Trzebnica na czele z Panem Burmistrzem Markiem Długozimą, bez którego było by to niemożliwe .Realizujemy te zadania z myślą o mieszkańcach i młodych sportowcach potwierdzając motto naszego włodarza: "Trzebnica - Gmina Wspierająca Sport".
Dalszy rozwój klubu, służy społeczność naszego regionu, gdyż aktywność przez sport dzieci i młodzieży, jest czymś bardzo ważnym, szczególnie w czasach internetu, komputerów.
Realizację tego zadania, włodarzowi Gminy, umożliwia tylko klub działający tak jak GKS POLONIA Trzebnica
 
116883431_2761309340860387_5333206189474848660_n.jpeg
× Wyszukaj w serwisie