Herb Gminy Trzebnica Herb GKS Polonia
GMINNY KLUB SPORTOWY POLONIA TRZEBNICA
PRZEZ POLONIĘ DO EKSTRAKLASY

Majowe granie Polonii

Trampkarze punktują
 
"Do meczu z Wrocław Academy podchodziliśmy z pewnymi obawami, gdyż choć dotąd u siebie jesteśmy w tej edycji rozgrywek niepokonani, to tym razem przyszło nam po raz pierwszy grać na boisku w Nowym Dworze. Jednak tydzień pracy na naturalnej nawierzchni, z jednostkami treningowymi dedykowanymi w pierwszej kolejności zapoznaniu się ze odmienną specyfiką gry zrobił swoje" -skomentował trener Polonii Przemysław Sztyler
 
Pierwsza połowa to z naszej strony głównie atak pozycyjny i próby przedarcia się przez zasieki rywala. Kilka razy było blisko celu, ale dopiero strzał z daleka ostatniego obrońcy (Bartosz Maj), otworzył wynik spotkania. Inna rzecz że do gola też w znacznym stopniu przyczynili się napastnicy, którzy próbowali przeciąć po drodze lot piłki uderzeniem głową, co zmyliło bramkarza gości.
Szybko strzelona bramka w drugiej połowie meczu (Marcin Nowak) pozwoliła nam na uspokojenie gry i nieco odpoczynku, co było ważne w kontekście że z uwagi na majówkę i kontuzje graliśmy gołą jedenastką.
Po jednej z kontr Oliwier Makuła zamknął praktycznie mecz strzałem na 3-0. W doliczonym czasie gry goście zaliczyli honorowe trafienie ustalając wynik spotkania na 3-1.
 
Ten wynik pozwala nam zakończyć pierwszą rundę w górnej części tabeli i pozostawią nas przed meczami rewanżowymi z realnymi szansami na podium.
 
GKS Polonia Trzebnica - FC Academy Wrocław 3:1
 
Bramki :
Oliwier Makuła
Bartosz Maj
Marcin Nowak
 
Skład Polonii:
Oskar Jaskot - Bartosz Maj, Kondrad Kolanek, Jan Gołuch- Jan Buczek, Jakub Kozieł, Oliwier Makuła, Marcel Sumara, Dawid Malchrzycki - Jakub Kozieł, Marcin Nowak
 
tramp.jpeg
 
Juniorzy wygrywają mecz na szczycie
 
Nasz zespół odnosi zwycięstwo w meczu na szczycie i pewnie umacnia się jako lider tabeli.
 
GKS Polonia Trzebnica - AP Brzeg Dolny 2:1
 
Bramki :
Filip Kapinos
Mateusz Balicki
 
Mecz należał do bardzo wyrównanego i zaciętego,pierwsza połowa to dwie strzelone bramki Polonii oraz bramka na 2:1 strzelona przez gości. Druga połowa to głównie walka w środku pola i liczne sytuację z dwóch stron ale wynik nie uległ zmianie.
 
" To był ciężki mecz ,cieszymy się z wygranej która daje nam mocną pozycję lidera i awans do wyższej ligi " - skomentował zawodnik Polonii Filip Kapinos
 
Skład Polonii:
Antoni Nowacki, Franciszek Podgórski ,Łukasz Krawiec,Mateusz Dudek,Kacper Muszkiewicz,Filip Kapinos, David Choduń, Marcel Turkiewicz,Mateusz Balicki,Jakub Pieleszko, Kacper Czekaj.
Zmiany : Mikołaj Kostecki, Dawid Zdzimiera , Jakub Gasiecki
 
junior.jpeg
 
Strzelecki popis młodzików I
 
Polonia Trzebnica 9:1 Sporting Wrocław
 
Bramki:
Michał Szlenk x3
Michał Białczyk x2
Damian Świderski
Franek Biernat
Adam Górski 
 
 
Pierwsza połowa zaczęła się od szybko strzelonej bramki naszego zespołu. Kontrolowaliśmy grę a goście starali się wychodzić atakiem szybkim. Zdołali doprowadzić do wyrównania po rzucie różnym. Dobra reakcja zespołu i zdobyty gol pozwoliły nam schodzić na przerwę z przewagą jednej bramki. 2 połowa to już dominacja naszej drużyny i kontrola nad wydarzeniami na boisku.
 
Skład Polonii:
1. Balicki Miłosz
2. Bartosik Dorian
3. Białczyk Michał
4. Biernat Franek
5. Górski Adam
6. Hućko Miłosz
7. Litwin Konrad
8. Sewastianow Fabian
9. Stećko Szymon
10. Szlenk Michał
11. Świderski Damian
12. Zgierski Filip
m1.jpeg
 
 
Kolejne punkty seniorów 
 
Ligowa kolejka IV ligi dolnośląskiej okazuje się dla Polonii bardzo udana. Nasz zespół pokonał na wyjeździe GKS Mirków Długołęka.
GKS Mirków Długołęka - GKS Polonia Trzebnica 1:2
Bramki dla Polonii:
Grzegorz Rajter ⚽
Piotr Kotyla ⚽
 
Inaczej było 3 maja gdzie nasz zespół niestety uległ na wyjeżdzie drużynie Piasta Nowa Ruda.
 
Piast Nowa Ruda - GKS Polonia Trzebnica 2:1 (0:0)
 
bramka dla Polonii:
 
Grzegorz Rajter
 
seniorzy mirków.jpeg
 
 
 
 
 
 
× Wyszukaj w serwisie