Herb Gminy Trzebnica Herb GKS Polonia
GMINNY KLUB SPORTOWY POLONIA TRZEBNICA
PRZEZ POLONIĘ DO EKSTRAKLASY

Start na 5!

W pierwszej części spotkania byliśmy zespołem, który całkowicie dominował na boisku, lecz goście też mieli swoje okazję.
W 5 minucie świetne podanie od Huberta Miary otrzymał Adrian Bergier i w sytuacji sam na sam z bramkarzem otworzył wynik spotkania. Chwilę po zdobyciu bramki mogło być już 1:1 ale przytomnie w polu karnym zachował się Oktawiusz Lamorski, który wybił piłkę z lini bramkowej. Po tej sytuacji przejęliśmy inicjatywę czego efektem była bramka samobójcza w 29 minucie po bardzo składnej akcji naszego zespołu.
Na przerwę schodziliśmy z dwu bramkowym prowadzeniem.
Po wznowieniu drugiej części gry Orły z Ząbkowic ruszyły do ataku, ale tego dnia nasza defensywa wraz z Karolem Buchlą była nie do przejścia. W 65 minucie kolejny cios zadał Andrei Rats, po otwierającym podaniu Przemysława Stasiaka.
Trener Marek Nowicki postawił zrobić zmiany i na boisku pojawił się Filip Rojewski. Jak się okazało był to strzał w „dziesiątkę”, bo chwilę później nasz wychowanek podwyższył wynik spotkania na 4:0. Była to jego pierwsza bramka na czwartoligowych boiskach. Tym razem asystę zaliczył Krystian Jajko.
Wynik spotkania w 83 minucie ustalił dobrze dysponowany tego dnia Przemysław Stasiak, który wykorzystał podanie od Huberta Miary, tym samym nasz lewy obrońca skompletował dublet asyst.
Całemu zespołowi należą się ogromne brawa
za dobrą postawę i walkę od pierwszej do ostatniej minuty.
Warto też zaznaczyć, że kolejnemu naszemu wychowankowi udało się zadebiutować w pierwszej drużynie, a jest to 16-letni Kamil Zawadzki, który bez kompleksów rywalizował ze starszymi zawodnikami.
Skład:
Karol Buchla, Oskar Caliński, Bartłomiej Skowroński, Oktawiusz Lamorski, Hubert Miara, Andrei Rats (80’ Jakub Ciurkot), Krystian Jajko (83’ Jakub Pancerz), Przemysław Stasiak (kpt), Szymon Froń (85’ Kamil Zawadzki), Adrian Bergier (72’ Filip Rojewski), Grzegorz Rajter.
 
Polonia Trzebnica - Orzeł Ząbkowice Śląskie 5:0 (2:0)
 
Filip Rojewski.jpeg

 

Ząbwkoiwce Śląskie.jpeg
 
× Wyszukaj w serwisie